+48 608 054 459 | sprzedaz@jh-ferry.pl
Warunki Transportu

TUNEL mont blanc

dla ciężarówek i samochodów dostawczych
Jeśli zastanawiasz się nad przejazdem samochodem ciężarowym przez tunel Mont Blanc, powinieneś znać obowiązujące tam ograniczenia. W tym wpisie znajdziesz szczegółowy przegląd warunków i zasad obowiązujących samochody ciężarowe w tunelu Mont Blanc.
Tunel Mont Blanc to jedna z głównych transalpejskich dróg transportowych pomiędzy Francją a Włochami.

Tunel Mont Blanc: informacje

Tunel Mont Blanc, który łączy Chamonix we Francji z Courmayeur we Włoszech, jest głównym szlakiem tranzytowym, przez który przewożona jest ponad jedna trzecia ładunków wysyłanych z Włoch na północ.

Budowę tunelu pod Mont Blanc rozpoczęto w 1957 roku, a jego uroczyste otwarcie nastąpiło już 19 lipca 1965 roku.

Tunel ma 8,6 m szerokości, 4,35 m wysokości i 11,6 km długości. Jego wlot po stronie francuskiej znajduje się na wysokości 1274 m n.p.m., a po stronie włoskiej na wysokości 1381 m n.p.m. W tunelu pojedziemy dwukierunkową jezdnią stanowiącą fragment trasy E25. We systemie drogowym tunel znajdziemy pod oznaczeniem drogi krajowej N205 po stronie Francuskiej, a we Włoszech oznaczony jest numerem T1.

Nie trudno się domyślić, że największą zaletą tunelu Mont Blanc jest czas przejazdu pomiędzy Francją w Włochami. Inną alternatywą przejazdu z Francji do Włoch to droga prowadząca przez Szwajcarię. Szwajcaria ma surową politykę celną jak i wjazdu towarów do kraju (nawet tranzytem). Przejście przez proces odprawy celnej może zająć parę godzin, a niestety nie można po prostu przejechać przez Szwajcarię tak jak między krajami UE.

Dlatego najkorzystniejszą alternatywą jest trasa przez tunel Mont Blanc, która skraca tą drogę z Francji do Turynu o 50 km i do Mediolanu o 100 km. 

Google Maps

By loading the map, you agree to Google's privacy policy.
Learn more

Load map

Tunel Mont Blanc Warunki wjazdu

Samochody ciężarowe i autobusy o masie powyżej 3,5 tony muszą uzyskać zezwolenie przed wjazdem do tunelu Mont-Blanc w punktach regulacyjnych i kontrolnych. Takie punkty znajdują się w Passy-Le Fayet (Francja) 22 km od wjazdu i Aosta (Włochy) 44 km przed tunelem. Przed wydaniem zezwolenia na przejazd sprawdzane są wymiary pojazdu, rodzaj ładunku oraz klasa emisji spalania.

Przejazd przez Tunel Frejus zabroniony jest dla pojazdów klasy emisji spalania EURO 4 i niższej.

Tunel Mont Blanc, wszystko co musisz wiedzieć:

– maksymalna szerokość pojazdu w tunelu: 2.55 m;
– maksymalna wysokość pojazdu w tunelu: 4,05 m;
– maksymalna długość pojazdu w tunelu: 18,75 m.
– prędkość maksymalna w tunelu: 70 km/h;
– prędkość minimalna w tunelu: 50 km/h.
– minimalny dystans pomiędzy pojazdami: 150 m .
– maksymalna Ilość paliwa w pojeździe: 1500 litrów (pojazdy chłodnicze: 2000 litrów).

Pytanie o rezerwację*

  *Wystarczy wypełnić formularz i wysłać do nas niezobowiązujące pytanie o rezerwację. Natychmiast skontaktujemy się z Tobą, przekazując Ci wszystkie niezbędne informacje.

  Jakie są korzyści z wcześniejszej rezerwacji biletu na tunel Mont Blanc?

  Aby zaoszczędzić czas i pieniądze, zawsze lepiej jest zarezerwować bilety do tunelu Frejus z wyprzedzeniem. Kupując bilety w ostatniej chwili, możesz zapłacić wyższe opłaty, nawet jeśli dokonujesz zakupu bezpośrednio na miejscu. Jeśli zależy Ci na pewnej i przewidywalnej cenie, a koszty są dla Ciebie ważne, nie wybieraj się w ciemno; możesz być zaskoczony tym, co dzieje się na miejscu!

  Dlaczego warto zarezerwować Tunel Mont Blanc z JH-Ferry Polska?

  JH Ferries Polska jest bezpośrednim przedstawicielem operatora tunelowego w Polsce. Oferujemy najlepsze ceny biletów na przewóz przyczep, samochodów ciężarowych, dostawczych i ciężkich ładunków, co stanowi naszą kluczową przewagę nad konkurencją. Prawda jest taka, że nie ma przed nami żadnych tajemnic – zarezerwujemy Twój bilet na tunel z Włoch do Francji lub odwrotnie!

  Pomożemy Ci również sprawdzić techniczną wykonalność przejazdu oraz warunki wjazdu i wyjazdu z tunelu dla pojazdu ponadgabarytowego i ciężkiego transportu z niestandardową długością, ponadprzeciętną szerokością i wysokością, a także przekroczoną standardową wagą całkowitą.

  Jak mogę zarezerwować bilet na Tunel Mont Blanc  dla ciężarówek i vanów z JH-FERRY POLSKA?

  Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego o każdej porze – rezerwacje całodobowo, 365 dni w roku.

  Nasz personel jest do Twojej dyspozycji 24 godziny / 7 dni w tygodniu w przypadku rezerwacji i zapytań dotyczących przejazdu przez tunel Frejus.

  Zapytaj nas o niezobowiązującą ofertę na wybraną trasę lub o poradę w sprawie najszybszej i najbardziej ekonomicznej opcji przejazdu dla Twojego transportu.