+48 608 054 459 | sprzedaz@jh-ferry.pl
Warunki Transportu

TUNEL FREJUS

dla ciężarówek i samochodów dostawczych
Jeśli zastanawiasz się nad przejazdem samochodem ciężarowym przez tunel Frejus, powinieneś znać obowiązujące tam ograniczenia. W tym wpisie znajdziesz szczegółowy przegląd warunków i zasad obowiązujących samochody ciężarowe w tunelu Frejus.
Tunel Frejus to jedna z głównych transalpejskich dróg transportowych pomiędzy Francją a Włochami.

Tunel Frejus: informacje

Wjazd do tunelu od strony francuskiej koło Modane, dostępny jest z autostrady A43 (biegnącej od Chambéry). Wjazd od strony włoskiej natomiast znajduje się na wysokości, w okolicach Bardonecchii. Dostępny jest z autostrady A32, biegnącej od Turynu.

Punkty poboru opłat znajdują się po francuskiej i włoskiej stronie.
Tunel stanowi fragment trasy E70 (we włoskim systemie drogowym oznaczony jest znaczkiem T4 i stanowi element sieci autostrad tego kraju).

Wjazd do tunelu znajduje się na wysokości 1298 metrów nad poziomem morza po stronie włoskiej i 1228 metrów po stronie francuskiej. Jego długość wynosi 12,87 km. Budowę tunelu rozpoczęto w 1974 roku, a w 1980 roku został on otwarty dla zwiedzających.

Droga w tunelu jest jednojezdniowa: po jednym pasie ruchu w każdą stronę.

Wzdłuż drogi tunelowej biegnie jeden pas ruchu.

Google Maps

By loading the map, you agree to Google's privacy policy.
Learn more

Load map

Czy samochody ciężarowe w tunelu Frejus potrzebują specjalnego zezwolenia?

unel ten został zbudowany z myślą o samochodach ciężarowych i jest często wykorzystywany do przewozów międzynarodowych. Wraz z siostrzanym tunelem Mont Blanc na granicy włosko-francuskiej stanowi on jedną z dwóch najważniejszych tras dla transportu ciężarowego w Europie.

Tunel Frejus jest często wykorzystywany przez samochody ciężarowe i stanowi jedyny sposób na przedostanie się z południa Francji do Włoch. Ponieważ jest to płatny tunel drogowy, nie można przez niego przejechać samochodem ciężarowym, jeśli nie ma się wcześniej wykupionego biletu. Wjazd do tunelu jest ograniczony i mimo że można się o niego ubiegać przez Internet, należy mieć świadomość, że będzie na nie duże zapotrzebowanie.T

Tunel Frejus warunki wjazdu i wyjazdu

Tunel Frejus jest otwarty 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ale w każdej chwili mogą zostać wprowadzone ograniczenia ze względu na niekorzystne warunki pogodowe lub prace konserwacyjne. Jeżeli masz aktywny bilet i możesz przejechać przez tunel, musisz stawić się przy wjeździe przed wyznaczoną godziną. Wyjazd z tunelu musi nastąpić nie później niż dwie godziny po wyznaczonej godzinie.

Tunel Frejus ma standardowe ograniczenia szerokości i wysokości: – Szerokość: minimum 9 stóp / 3,5 metra – Wysokość: 14 stóp / 4,3 metra – Prześwit wewnętrzny: 13 stóp / 3,9 metra

Musisz być w stanie zatrzymać się w obrębie tunelu i mieć co najmniej 2 cale wolnej przestrzeni pod podwoziem samochodu ciężarowego.

W razie potrzeby musisz mieć także wystarczająco dużo miejsca, aby wykonać manewr wymijania. Dlatego odstęp pomiędzy jadącymi samochodami nie może być mniejszy niż 150m.

W tunelu Frejus obowiązują specjalne przepisy ruchu drogowego: Maksymalna prędność dla pojazdów ciężarowych to 70 km/h a minimalna to 50 km/h.

W godzinach od 00:00 do 08:00 przez tunel nie mogą przejeżdżać samochody ciężarowe przewożące towary chłodnicze.

Od 1 lipca 2020 roku przejazd przez Tunel Frejus zabroniony jest dla pojazdów klasy emisji spalania EURO 4 i niższej.

Pytanie o rezerwację*

  *Wystarczy wypełnić formularz i wysłać do nas niezobowiązujące pytanie o rezerwację. Natychmiast skontaktujemy się z Tobą, przekazując Ci wszystkie niezbędne informacje.

  Jakie są korzyści z wcześniejszej rezerwacji biletu na tunel Frejus?

  Wcześniejsza rezerwacja biletu na Tunel Frejus to oszczędność czasu i pieniędzy. Rezerwując z wyprzedzeniem otrzymasz najlepszą możliwą cenę! Zakup biletu w ostatniej chwili często wiążą się z wyższymi opłatami, nawet jeśli kupuje się je bezpośrednio na miejscu. Jeśli koszty są problemem i oczekujesz stałej, pewnej ceny, nie należy jechać w ciemno; ceny na miejscu mogą Cię bardzo zaskoczyć!

  Dlaczego warto zarezerwować Tunel Frejus z JH-Ferry Polska?

  Firma JH FERRY POLSKA jest bezpośrednim przedstawicielem operatora tunelu w Polsce. Bez względu na to czy potrzebujesz kupić bilety na przyczepy, ciężarówki z przyczepami czy transport ciężki, oferujemy najlepsze ceny, które są naszą kluczową przewagą nad konkurencją. Prawda jest taka, że nie ma przed nami żadnych tajemnic – zarezerwujemy Twój bilet na tunel z Włoch do Francji lub odwrotnie!

  Pomożemy Ci również sprawdzić techniczną wykonalność przejazdu oraz warunki wjazdu i wyjazdu z tunelu dla pojazdu ponadgabarytowego i ciężkiego transportu z niestandardową długością, ponadprzeciętną szerokością i wysokością, a także przekroczoną standardową wagą całkowitą.

  Jak mogę zarezerwować bilet na Tunel Frejus dla ciężarówek i vanów z JH-FERRY POLSKA?

  Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego o każdej porze – rezerwacje całodobowo, 365 dni w roku.

  Nasz personel jest do Twojej dyspozycji 24 godziny / 7 dni w tygodniu w przypadku rezerwacji i zapytań dotyczących przejazdu przez tunel Frejus.

  Zapytaj nas o niezobowiązującą ofertę na wybraną trasę lub o poradę w sprawie najszybszej i najbardziej ekonomicznej opcji przejazdu dla Twojego transportu.