+48 608 054 459 | sprzedaz@jh-ferry.pl
Warunki Transportu

Promy na Sardynię

dla ciężarówek i samochodów dostawczych

Jak zaplanować prom na Sardynię? Nie ma znaczenia, czy Twój pojazd jest duży czy mały, nie ma znaczenia, czy jedziesz drogą jednojezdniową czy autostradą. Liczy się przede wszystkim to, że musisz przejechać przez zbiornik wodny. Na Sardynii istnieje kilka linii promowych przeznaczonych dla samochodów ciężarowych. Trasy te należą do najbardziej bezpośrednich i najłatwiejszych sposobów przemieszczenia się z kontynentu na wyspę. Jak zatem wybrać te najbardziej optymalny prom na Sardynię dla Twojego transportu? Dlatego właśnie przygotowaliśmy ten przewodnik, aby ułatwić Ci odpowiedź na to pytanie.

Promy na Sardynię: przegląd firm żeglugowych

Na Sardynię i z powrotem kursują promy dwóch trzech przewoźników, poniżej znadziesz krótkie omówienie każdego z nich.

Tirrenia Ferries

Tirrenia Navigazione Company jest znaną włoską firmą żeglugową, która działa na Morzu Śródziemnym. Firma powstała 21 grudnia 1936 roku po założeniu spółki Finmare i projekcie nacjonalizacji usług żeglugowych przez państwo włoskie.

Siedziba spółki mieści się w Palazzo Caravita di Sirignano, a jej początkowym zadaniem było świadczenie usług pasażersko – towarowych na obszarze Morza Tyrreńskiego, Afryki Północnej i zachodniej części Morza Śródziemnego. Flota składa się z 55 jednostek należących do różnych firm konsorcjum.

Obecnie firma jest uznawana za jednego z najważniejszych graczy we włoskim przemyśle żeglugi handlowej. Dysponuje flotą 23 statków.

Moby Lines

Moby Lines to firma żeglugowa, która obsługuje promy i rejsy wycieczkowe pomiędzy Włochami i Francją, Elbą, Sardynią oraz Korsyką. Firma została założona w 1959 r. pod pierwotną nazwą Navigazione Arcipelago Maddalenino (NAVARMA). W 2006 r. Moby Lines kupiło Lloyd Sardegna.

Operator ten znany jest z wykorzystywania postaci z filmu „Looney Tunes” wytwórni Warner Bros do dekoracji zewnętrznych swoich statków.

Grimaldi Lines

To przedsiębiorstwo promowe jest jednym z najbardziej znanych i największych na świecie. Została założona w 1947 roku i do dziś pozostaje wiodącym armatorem na świecie. W ofercie przedsiębiorstwa promowego znajdują się liczne przeprawy promowe, m.in. połączenia z Hiszpanią, Tunezją, Marokiem, Maltą, Grecją, Sardynią i Sycylią. Jest częścią Grimaldi Group, która obejmuje również marki Minoan Lines i Finnlines.

Jaki prom na Sardynię wybrać?

Operatorzy oferują usługi przewozu promowego towarów na najróżniejszych trasach z kontynentalnych Włoch, Francji (Korsyka) a także z Hiszpanii. Najważniejsze połączenia znajdujące się w ofercie to:

 

 • Livorno – Cagliari (Tirrenia)
 • Livorno – Olbia (Moby Lines, Grimaldi Lines)
 • Livorno – Cagliari (Grimaldi Lines)
 • Piombino – Olbia (Moby Lines)
 • Civitavecchia – Olbia (Tirrenia, Grimaldi Lines)
 • Civitavecchia – Porto Torres (Grimaldi Lines)
 • Civitavecchia – Cagliari (Grimaldi Lines)
 • Civitavecchia – Arbatax (Grimaldi Lines)
 • Neapol – Cagliari (Grimaldi Lines)
 • Genua – Porto Torres (Tirrenia)
 • Genua – Olbia (Moby Lines)
 • Palermo – Cagliari (Grimaldi Lines)
 • Salerno – Cagliari (Grimaldi Lines)
 • Sagunto – Cagliari (Grimaldi Lines)
 • Savona – Cagliari (Grimaldi Lines)
 • Savona – Porto Torres (Grimaldi Lines)
 • Bonifacio (Korsyka) – S.T. Di Gallura
 • Barcelona – Porto Torres (Grimaldi Lines)

Pytanie o rezerwację*

  *Wystarczy wypełnić formularz i wysłać do nas niezobowiązujące pytanie o rezerwację. Natychmiast skontaktujemy się z Tobą, przekazując Ci wszystkie niezbędne informacje.

  Jak długo płynie prom na Sardynię?

  Podróż promem na Sardynię trwa od 5 i pół godziny do prawie 12 godzin w zależności od wybranego portu i czasu przepłynięcia. Najbardziej optymalne trasy trwają zazwyczaj między 5 a 7 godzin.

  Poniżej znajdziesz aktualne rozkłady najpopularniejszych tras:

  Livorno – Olbia (Grimaldi Lines)

  PONIEDZIAŁEK
  WTOREK
  ŚRODA
  CZWARTEK
  PIĄTEK
  SOBOTA
  NIEDZIELA

  LIVORNO

  Odejście

  21:30

  22:30

  22:30

  22:30

  22:30

  22:30

  22:30

  OLBIA

  Przypłynięcie*

  05:30

  06:30

  06:30

  06:30

  06:40

  06:30

  06:30

  OLBIA

  Odejście

  21:30

  22:30

  22:30

  22:30

  22:30

  22:30

  22:30

  LIVORNO

  Przypłynięcie*

  05:30

  06:30

  06:30

  06:30

  06:30

  06:30

  06:30

  Livorno – Cagliari (Grimaldi Lines)

  PONIEDZIAŁEK
  WTOREK
  ŚRODA
  CZWARTEK
  PIĄTEK
  SOBOTA
  NIEDZIELA

  LIVORNO

  Odejście

  20:00

  22:00

  23:59

  23:59

  13:00

  CAGLIARI

  Przypłynięcie*

  17:00

  18:00

  20:00

  20:00

  10:00

  CAGLIARI

  Odejście

  19:00

  22:00

  23:00

  12:00

  18:00

  LIVORNO

  Przypłynięcie*

  16:00

  18:00

  18:00

  08:00

  14:00

  * Przyjazd następnego dnia

  Podane godziny odjazdu nie są wiążące, a jedynie informacyjne. Godziny odlotów mogą być zmieniane przez firmy spedycyjne bez podania przyczyny. Obowiązuje pierwotny harmonogram firmy spedycyjnej w momencie wysyłki.

  Chcesz uzyskać więcej informacji o możliwościach przekazu czy pozostałych rozkładach? Skontaktuj się z naszym biurem, klikając w ten link.

  Jakie są korzyści z wcześniejszej rezerwacji promu?

  Wcześniejsza rezerwacja biletu promowego to oszczędność czasu i pieniędzy. Promy mają ograniczoną pojemność ładunkową, co oznacza, że w okresach szczytowych, takich jak letnie wakacje, miejsca są szybko wyprzedawane. Rezerwując z wyprzedzeniem, masz gwarancję miejsca na rejsie, który chcesz odbyć, a także otrzymasz za niego najlepszą możliwą cenę! Rezerwacje w ostatniej chwili często wiążą się z wyższymi opłatami, nawet jeśli kupuje się je bezpośrednio na miejscu. Jeśli koszty są problemem i oczekujesz stałej, pewnej ceny, nie należy jechać w ciemno; ceny na miejscu mogą Cię bardzo zaskoczyć!

  Dlaczego warto zarezerwować prom na Sardynię z JH-Ferry Polska?

  Firma JH FERRY POLSKA jest bezpośrednim przedstawicielem każdego armatora w Polsce. Bez względu na to czy potrzebujesz kupić bilety na przyczepy, ciężarówki z przyczepami czy transport ciężki, oferujemy najlepsze ceny, które są naszą kluczową przewagą nad konkurencją. Prawda jest taka, że nie ma przed nami żadnych tajemnic – zarezerwujemy Twój prom z Włoch do Grecji na każdej z podanych tras!

  Pomożemy Ci również sprawdzić techniczną wykonalność przejazdu oraz warunki wjazdu i wyjazdu z portu dla pojazdu ponadgabarytowego i ciężkiego transportu z niestandardową długością, ponadprzeciętną szerokością i wysokością, a także przekroczoną standardową wagą całkowitą.

  Jak mogę zarezerwować bilet na prom Livorno Olbia lub inny prom na Sardynię dla ciężarówek i vanów z JH-FERRY POLSKA?

  Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego o każdej porze – rezerwacje całodobowo, 365 dni w roku.

  Nasz personel jest do Twojej dyspozycji 24 godziny / 7 dni w tygodniu w przypadku rezerwacji i zapytań dotyczących przeprawy promowej na Majorkę, Minorkę, Ibizę i Formenterę.

  Zapytaj nas o niezobowiązującą ofertę na wybraną trasę lub o poradę w sprawie najszybszej i najbardziej ekonomicznej przeprawy promowej dla Twojego transportu.