+48 608 054 459 | sprzedaz@jh-ferry.pl
Warunki Transportu

Promy do Anglii

dla ciężarówek i samochodów dostawczych

Prom do Anglii przez kanał La Manche to najpopularniejszy sposób, aby dostać się z Europy kontynentalnej do Wielkiej Brytanii. Promy, obsługiwane przez kilka różnych firm, pokonują odległość 4,5 km między lądem francuskim a wybrzeżem brytyjskim. Niektóre przepływają przez kanał kilka razy dziennie, są też promy nocne, a w niektórych przypadkach także dwudniowe. Przy tak dużej liczbie promów przepływających przez kanał, jest wiele rzeczy, o których należy pamiętać, zwłaszcza jeśli wybierasz się do samochodem ciężarowym. W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć, w tym rozkłady jazdy, gdzie kupić bilety i informacje gdzie kontaktować się w nagłych wypadkach.

Jak dostać się ciężarówką z Europy kontynentalnej do Wielkiej Brytanii?

Istnieje kilka promów kursujących między Francją, Holandią i Wielką Brytanią. Najkrótsza przeprawa promowa z Francji do Wielkiej Brytanii trwa około godziny i można ją odbyć z Calais. Również z tego portu możemy załapać się na podwodny tunel łączący kontynentalną Europę z Anglią. Drugą propozycją są dłuższe przeprawy promowe np. z Holandii trwające około 8 godzin. Można je odbyć z armatorami DFDS lub Stena Line.

Jak znaleźć odpowiedni prom z Calais do Anglii dla ciężarówki?

Niezależnie od tego, czy przekraczasz kanał La Manche w celu importu czy eksportu towarów, musisz mieć pewność, że Twój samochód ciężarowy posiada odpowiednie dokumenty. Jeśli importujesz samochód osobowy lub ciężarowy, możesz potrzebować karnetu lub ATA. Jeśli pojazd jest załadowany materiałami niebezpiecznymi, potrzebne będzie specjalne zezwolenie oraz deklaracja towarów niebezpiecznych. Jeśli jedziesz nietypową ciężarówką, może być wymagane uzyskanie zezwolenia od operatora promu. Standardowe ciągniki z naczepą nie wymagają specjalnych zezwoleń wjazdu na prom, jedynie przed odejściem mogą Cię poprosić o zadeklarowanie wagi ładunku swojej ciężarówki. Musisz także posiadać, co jest oczywiste, ważne prawo jazdy, aby prowadzić jakikolwiek samochód.

Istnieje wiele portów europejskich, które umożliwiają przeprawę z Wielkiej Brytanii. Najpopularniejszą trasą do Dover jest Calais-Dover, która trwa półtorej godziny.

Port Dover oferuje dobre połączenia z Londynem, Sheffield, Birmingham i Portsmouth, a także z wieloma innymi miastami w Wielkiej Brytanii. Innym portem wjazdowym przez Kanał La Manche jest Dunkierka-Dover; ta przeprawa trwa dłużej, ale jest korzystna dla kierowców podróżujących przez północno-wschodnią Francję w drodze do Anglii lub Normandii, natomiast osoby przybywające z Wielkiej Brytanii powinny skorzystać z promów takich jak Caen-Portsmouth (Francja), Cherbourg Poole (Anglia) i Saint Malo Portsmouth (Francja).

Calais – Dover (P&O Ferrier, Irish Ferries lub DFDS)

Najpopularniejszym połączeniem na trasie Polska-Anglia jest połączenie z Calais we Francji do angielskiego Dover. Przeprawa na tej trasie trwa około półtorej godziny. Dover jest najbardziej ruchliwym brytyjskim portem i ma doskonałe połączenia z wieloma miastami, takimi jak Londyn, Sheffield, Birmingham i Portsmouth.

Dunkierka – Dover (DFDS)

Innym popularnym połączeniem przez Kanał La Manche jest połączenie pomiędzy Dunkierką w północno-wschodniej Francji a brytyjskim Dover, które trwa dłużej niż Calais, ale zapewnia dobre połączenia dla kierowców podróżujących z tego obszaru Francji, podczas gdy osoby wyjeżdżające na wschód lub południe powinny wybrać promy pływające po zachodniej części Anglii, w tym Caen – Portsmouth, Cherbourg – Poole lub Saint Malo – Portsmouth

Promy do Anglii: Operatorzy

Promy DFDS do Wielkiej Brytanii odpływają codziennie, średnio dwa razy na godzinę. Przeprawy odbywają się codziennie, nawet kilka razy dziennie, zarówno rano jak i wieczorem. Godziny odjazdów mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb, jak również można wybrać prom, który jest najbliżej Ciebie – a wszystko to przy zapewnieniu taniego, szybkiego i bezpiecznego transportu Twojej ciężarówki przez kanał La Manche! Firma oferuje również w pełni wyposażone promy z wydzielonymi miejscami dla kierowców: Road Kings. Dodatkową zaletą jest to, że lunch jest wliczony w cenę biletu!

Na trasie Calais – Dover kursuje sześć promów towarowych i pasażerskich obsługiwanych przez P&O Ferries. Oprócz tego posiadają one również kilka statków przeznaczonych wyłącznie do transportu towarów. Można nimi przewozić przez wzburzone morze zarówno samochody ciężarowe, jak i maszyny samobieżne bez załogi! Jest to doskonałe rozwiązanie dla kierowców, którzy muszą przewieźć niebezpieczne i ponadgabarytowe ładunki przez kanał La Manche. Dzięki tak wielu odpływom każdego dnia, P&O Ferries są preferowanym wyborem przewoźników pomiędzy Francją a Anglią! Godziny rejsów również są bardzo zróżnicowane – można nawet zaplanować dostawę w oparciu o nie w przypadku pilnych lub wrażliwych ładunków, które często pojawiają się w miastach portowych, takich jak Paryż czy Londyn. Pasażerowie na pokładach statków mają dostęp nie tylko do restauracji, ale także do sklepów – te z kolei mają swój własny Club Experience, aby zmaksymalizować wartość doświadczenia klienta; coś, co pasażerowie mogliby przegapić, gdyby posiłki były wliczone w cenę bez dodatkowych kosztów (nie są).

Eurotunnel to brytyjsko-francuska firma, która stworzyła tunel pod kanałem La Manche, łączący obecnie miasto Calais we Francji z Folkestone w Anglii. Tunel został zbudowany w trzech oddzielnych tunelach, z których każdy znajduje się 40 metrów pod ziemią. Jedna linia biegnie przez 50 km ze średnią prędkością 160 km na godzinę i jest to zdecydowanie najszybszy sposób podróżowania między Francją a Wielką Brytanią – pociągi jadą tylko 35 minut! Dla tych, którzy chcą przewieźć swoje samochody, ciężarówki lub autokary wraz z pasażerami, dostępne są również usługi wahadłowe.

Irish Ferries to stosunkowo nowy gracz na trasie Calais – Dover. Pierwszy rejs statków tego irlandzkiego operatora ruszył w 2021 roku. 

Irish Ferries jest wiodącym irlandzkim przewoźnikiem promowym, obsługującym pasażerów, pojazdy i ładunki na terenie Irlandii, Wielkiej Brytanii i Francji. W ciągu ostatnich kilku lat armator mocno zainwestował w statki i infrastrukturę portową, dzięki czemu obecnie dysponuje jedną z najbardziej zaawansowanych i nowoczesnych flot w Europie.

 

Pytanie o rezerwację*

  *Wystarczy wypełnić formularz i wysłać do nas niezobowiązujące pytanie o rezerwację. Natychmiast skontaktujemy się z Tobą, przekazując Ci wszystkie niezbędne informacje.

  Jak długo trwa przeprawa promem z Francji do Anglii?

  Podróż promem trwa zazwyczaj od 30 min do 1,5 – 2h przy wyborze tras z Calais lub Dunkierki.

  Poniżej znajdziesz aktualne rozkłady dla  najpopularniejszych tras i operatorów promowych:

  Calais – Dover (P&O Ferrier lub DFDS); Dunkierka – Dover (DFDS)

  PONIEDZIAŁEK
  WTOREK
  ŚRODA
  CZWARTEK
  PIĄTEK
  SOBOTA
  NIEDZIELA

  CALAIS/DUNKIERKA

  Odejście

  co około 60/90 min

  co około 60/90 min

  co około 60/90 min

  co około 60/90 min

  co około 60/90 min

  co około 60/90 min

  co około 60/90 min

  DOVER

  Przypłynięcie

  co około 60/90 min

  co około 60/90 min

  co około 60/90 min

  co około 60/90 min

  co około 60/90 min

  co około 60/90 min

  co około 60/90 min

  DOVER

  Odejście

  co około 60/90 min

  co około 60/90 min

  co około 60/90 min

  co około 60/90 min

  co około 60/90 min

  co około 60/90 min

  co około 60/90 min

  CALAIS/DUNKIERKA

  Przypłynięcie

  co około 60/90 min

  co około 60/90 min

  co około 60/90 min

  co około 60/90 min

  co około 60/90 min

  co około 60/90 min

  co około 60/90 min

  Dieppe – Newhaven (DFDS)

  PONIEDZIAŁEK
  WTOREK
  ŚRODA
  CZWARTEK
  PIĄTEK
  SOBOTA
  NIEDZIELA

  DIEPPE

  Odejście

  05:30; 18:00

  05:30; 18:00

  05:30; 18:00

  05:30; 18:00

  05:30; 18:00

  05:30; 18:00

  18:00

  NEWHAVEN

  Przypłynięcie

  08:30; 21:00

  08:30; 21:00

  08:30; 21:00

  08:30; 21:00

  08:30; 21:00

  08:30; 21:00

  21:00

  NEWHAVEN

  Odejście

  10:00; 23:00

  10:00; 23:00

  10:00; 23:00

  10:00; 23:00

  10:00; 23:00

  10:00; 23:00

  10:00

  DIEPPE

  Przypłynięcie

  15:00; 04:00

  15:00; 04:00

  15:00; 04:00

  15:00; 04:00

  15:00; 04:00

  15:00; 04:00

  15:00

  Podane godziny odjazdu nie są wiążące, a jedynie informacyjne. Godziny odlotów mogą być zmieniane przez firmy spedycyjne bez podania przyczyny. Obowiązuje pierwotny harmonogram firmy spedycyjnej w momencie wysyłki.

  Chcesz uzyskać więcej informacji o możliwościach przekazu czy pozostałych rozkładach? Skontaktuj się z naszym biurem, klikając w ten link.

  Jakie są korzyści z wcześniejszej rezerwacji promu?

  Kupując bilet promowy z wyprzedzeniem, można uzyskać najlepszą możliwą cenę i zaoszczędzić czas. Promy mają ograniczoną pojemność ładunkową, co oznacza, że w okresach szczytowych, takich jak letnie wakacje, miejsca szybko się wyprzedają. Więc jeśli koszty są problemem i oczekujesz stałej ceny na miejscu, nie wybieraj się w ciemno – ceny mogą być zaskakująco wysokie!

  Dlaczego warto zarezerwować prom do Anglii z JH-Ferry Polska?

  Firma JH FERRY POLSKA jest bezpośrednim przedstawicielem każdego operatora w Polsce. Bez względu na to czy potrzebujesz kupić bilety na przyczepy, ciężarówki z przyczepami czy transport ciężki, oferujemy najlepsze ceny, które są naszą kluczową przewagą nad konkurencją. Prawda jest taka, że nie ma przed nami żadnych tajemnic – zarezerwujemy Twój prom z Francji do Anglii na każdej z podanych tras!

  Pomożemy Ci również sprawdzić techniczną wykonalność przejazdu oraz warunki wjazdu i wyjazdu z portu dla pojazdu ponadgabarytowego i ciężkiego transportu z niestandardową długością, ponadprzeciętną szerokością i wysokością, a także przekroczoną standardową wagą całkowitą.

  Jak mogę zarezerwować bilet na prom Włochy-Grecja dla ciężarówek i vanów z JH-FERRY POLSKA?

  Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego o każdej porze – rezerwacje całodobowo, 365 dni w roku.

  Nasz personel jest do Twojej dyspozycji 24 godziny / 7 dni w tygodniu w przypadku rezerwacji i zapytań dotyczących przeprawy promowej na Majorkę, Minorkę, Ibizę i Formenterę.

  Zapytaj nas o niezobowiązującą ofertę na wybraną trasę lub o poradę w sprawie najszybszej i najbardziej ekonomicznej przeprawy promowej dla Twojego transportu.