+48 608 054 459 | sprzedaz@jh-ferry.pl
Warunki Transportu

Prom Włochy Grecja

dla ciężarówek i samochodów dostawczych

Jeśli jesteś kierowcą ciężarówki, wiesz, że przemieszczanie się z jednego kraju do drugiego jest zawsze kłopotliwe. Prom Włochy Grecja jest jednym z najłatwiejszych i najtańszych sposobów na dotarcie do odległego miejsca docelowego. Koszt transportu ciężarówki promem jest wysoki, ale i tak znacznie niższy niż koszt przelotu (dlatego tak wiele firm transportowych korzysta z tej opcji). Aby dostać się promem z Włoch do Grecji, trzeba pokonać wiele kilometrów, przy czym należy pamiętać, że aby dojechać musimy wyjechać i ponownie wjechać do Unii Europejskiej. Jest to kosztowne a przynajmniej kłopotliwe. Poniżej znajduje się lista najbardziej optymalnych tras z Włoch do Grecji, które ułatwią Ci tę drogę.

Jak wybrać najlepszą trasę promową między Włochami a Grecją?

Istnieje wiele czynników, które wpływają na cenę trasy promowej, takich jak liczba mil morskich do pokonania, liczba ciężarówek przewożonych podczas jednego odejścia oraz liczba ograniczeń co do ilości pasażerów przewożonych przez prom.

Przy podejmowaniu decyzji, która trasa jest najlepsza dla Twojej firmy, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy, nie tylko ilość kilometrów do pokonania.

Sprawdzając koszt każdej trasy promowej, pamiętaj aby uwzględnić czas jej pokonania, odległość między dwoma krajami oraz aktualną dostępność miejsc na promie, czy ewentualnie sezonowe zainteresowania linią promową.

Prom z Włoch do Grecji – operatorzy

Odpowiedź na te pytanie nie jest oczywista. Wszystko zależy od Twoich preferencji i rodzaju ładunku, który wieziesz. Na kiedy masz rozładunek i jak prędko towar powinien znaleźć się na wyspie. Poniżej znajdziesz wyczerpujące informacje dotyczące każdego z przewoźników promowych.

Anek Lines // Superfast

ANEK Lines / Superfast to grecka firma przewozowa, z ponad 50-letnim doświadczeniem w branży. Operator ma w swojej ofercie wiele tras promowych z Włoch do Grecjii lub na wyspy greckie.

Flota firmy charakteryzuje się nowoczesnością, dlatego przewozy ładunków, są doświadczeniem szybkim i przyjemnym.

W ANEK Lines kierowcy będą mieli możliwość spania we wspólnej kabinie. Kierowcy mogą również korzystać z ofert cateringowych i posiłków po obniżonej cenie.

Grimaldi Lines // Minoan Lines

To jedna z najbardziej znanych i największych firm zajmujących się przewozami promowymi na świecie. Została założona w 1947 roku i do dziś jest jednym z przodujących przewoźników na trasie z Włoch do Grecji. W ofercie posiada wiele tras promowych, w całym basenie Morza Śródziemnego.

W cenie przeprawy kierowca ma zapewnione łóżko we wspólnej kabinie, a także posiłek.

Firma słynie z wysokiej jakości usług, które skupiają się na minimalizacji kosztów, szybkości transportu i punktualności, a także bezpieczeństwie kierowcy i przewożonych towarów. Wszystkie pojazdy są monitorowane 24 godziny na dobę. Dodatkową zaletą Grimaldi Cargo jest świadomość biznesu oraz zrównoważony rozwój. Nowoczesne promy wyposażone są w panele słoneczne oraz systemy oczyszczania spalin, dzięki czemu rejs promowy jest dużo bardziej ekologicznym sposobem przewozu niż transport drogowy.

Jakie są najpopularniejsze trasy promowe z Włoch do Grecji?

Operatorzy oferują usługi przewozu promowego towarów na najróżniejszych trasach z Włoch do Grecji. Najważniejsze połączenia znajdujące się w ofercie to:

 

 • Wenecja – Korfu – Igoumenitsa – Patras (Anek Lines/Superfast)
 • Ankona – Korfu – Igoumenitsa – Patras (Anek Lines/Superfast ; Grimaldi Lines/Minoan Lines)
 • Bari – Korfu – Igoumenitsa – Patras (Anek Lines/Superfast)
 • Brindisi – Igoumenitsa – Patras (Grimaldi Lines/Minoan Lines)
 • Wenecja – Patras (Grimaldi Lines/Minoan Lines)
 • Bari – Patras (Grimaldi Lines/Minoan Lines)
 • Ravenna – Igoumenitsa – Patras (Grimaldi Lines/Minoan Lines)

  Pytanie o rezerwację*

   *Wystarczy wypełnić formularz i wysłać do nas niezobowiązujące pytanie o rezerwację. Natychmiast skontaktujemy się z Tobą, przekazując Ci wszystkie niezbędne informacje.

   Jak długo trwa rejs promem z Włoch do Grecji?

   Podróż promem trwa zazwyczaj od 4 do 12 godzin. Najbardziej optymalne trasy trwają zazwyczaj 8 godzin.

   Poniżej znajdziesz aktualne rozkłady najpopularniejszych tras:

   Ancona – Patras (Anek Lines / Superfast)

   PONIEDZIAŁEK
   WTOREK
   ŚRODA
   CZWARTEK
   PIĄTEK
   SOBOTA
   NIEDZIELA

   ANCONA

   Odejście

   13:30

   16:30

   13:30

   16:30

   13:30

   16:30

   13:30

   PATRAS

   Przypłynięcie*

   12:00

   15:00

   12:00

   15:00

   12:00

   15:00

   12:00

   PATRAS

   Odejście

   17:30

   17:30

   17:30

   17:30

   17:30

   17:30

   ANCONA

   Przypłynięcie*

   16:30

   16:30

   16:30

   15:00

   14:00

   16:30

   Brindisi – Igoumenitsa (Grimaldi Lines / Minoan Lines)

   PONIEDZIAŁEK
   WTOREK
   ŚRODA
   CZWARTEK
   PIĄTEK
   SOBOTA
   NIEDZIELA

   BRINDISI

   Odejście

   21:00

   13:00

   21:00

   13:00

   21:00

   21:00

   13:00

   IGOUMENITSA

   Przypłynięcie

   05:30*

   21:30

   05:30*

   21:00

   05:30*

   05:30*

   21:30

   IGOUMENITSA

   Odejście

   23:59

   23:59

   23:59

   23:59

   23:59

   23:59

   23:59

   BRINDISI

   Przypłynięcie*

   08:30

   08:30

   08:30

   08:30

   08:30

   08:30

   08:30

   * Przyjazd następnego dnia

   Podane godziny odjazdu nie są wiążące, a jedynie informacyjne. Godziny odlotów mogą być zmieniane przez firmy spedycyjne bez podania przyczyny. Obowiązuje pierwotny harmonogram firmy spedycyjnej w momencie wysyłki.

   Chcesz uzyskać więcej informacji o możliwościach przekazu czy pozostałych rozkładach? Skontaktuj się z naszym biurem, klikając w ten link.

   Ile przepłynięć na dzień?

   Częstotliwość rejsów w większości zależy od popularności danej trasy. Najpopularniejszymi połączeniami w przypadku obu firm przewozów promowych są te między włoską Ankoną i greckim miastem Patras. . Port w Ankonie jest miejscem łatwo dostępnym z wszelkich zakątków Europy przez trasę A1 czy też A14 z Mediolanu, a także Bolonii. Poza tym jest on dobrze skomunikowany z Rzymem – stolicą Włoch. Nie trudno się dziwić, że jest to jeden z najważniejszych i najwygodniejszych portów dla kierowców ciężarowych.

   Następnie największą popularnością cieszą się najkrótsze przeprawy z Bari lub Brindisi. Są one jednocześnie najtańszą opcją w ofertach przewoźników promowych.

   Jakie są korzyści z wcześniejszej rezerwacji promu?

   Wcześniejsza rezerwacja biletu promowego to oszczędność czasu i pieniędzy. Promy mają ograniczoną pojemność ładunkową, co oznacza, że w okresach szczytowych, takich jak letnie wakacje, miejsca są szybko wyprzedawane. Rezerwując z wyprzedzeniem, masz gwarancję miejsca na rejsie, który chcesz odbyć, a także otrzymasz za niego najlepszą możliwą cenę! Rezerwacje w ostatniej chwili często wiążą się z wyższymi opłatami, nawet jeśli kupuje się je bezpośrednio na miejscu. Jeśli koszty są problemem i oczekujesz stałej, pewnej ceny, nie należy jechać w ciemno; ceny na miejscu mogą Cię bardzo zaskoczyć!

   Dlaczego warto zarezerwować prom z Włoch do Grecji z JH-Ferry Polska?

   Firma JH FERRY POLSKA jest bezpośrednim przedstawicielem każdego armatora w Polsce. Bez względu na to czy potrzebujesz kupić bilety na przyczepy, ciężarówki z przyczepami czy transport ciężki, oferujemy najlepsze ceny, które są naszą kluczową przewagą nad konkurencją. Prawda jest taka, że nie ma przed nami żadnych tajemnic – zarezerwujemy Twój prom z Włoch do Grecji na każdej z podanych tras!

   Pomożemy Ci również sprawdzić techniczną wykonalność przejazdu oraz warunki wjazdu i wyjazdu z portu dla pojazdu ponadgabarytowego i ciężkiego transportu z niestandardową długością, ponadprzeciętną szerokością i wysokością, a także przekroczoną standardową wagą całkowitą.

   Jak mogę zarezerwować bilet na prom Włochy-Grecja dla ciężarówek i vanów z JH-FERRY POLSKA?

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego o każdej porze – rezerwacje całodobowo, 365 dni w roku.

   Nasz personel jest do Twojej dyspozycji 24 godziny / 7 dni w tygodniu w przypadku rezerwacji i zapytań dotyczących przeprawy promowej na Majorkę, Minorkę, Ibizę i Formenterę.

   Zapytaj nas o niezobowiązującą ofertę na wybraną trasę lub o poradę w sprawie najszybszej i najbardziej ekonomicznej przeprawy promowej dla Twojego transportu.