+48 608 054 459 | sprzedaz@jh-ferry.pl
Warunki Transportu

Prom na Sycylie

dla ciężarówek i samochodów dostawczych

Prom na Sycylię to jedna z najpopularniejszych form transportu na tę wyspę – szczególnie dla samochodów dostawczych i pojazdów ciężarowych. Przeprawę promem na Sycylię oferuje kilku różnych przewoźników, i to z kilku europejskich miast. Najpopularniejsze połączenia promowe na Sycylię dla dużych samochodów są realizowane z Włoch. Wiele połączeń odbywa się przynajmniej raz dziennie, a niektórzy przewoźnicy oferują promy na Sycylię co godzinę – również w nocy. Dlatego też zebraliśmy wszystkie informacje w jedno miejsce. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się, jak dojechać na Sycylię samochodem ciężarowym lub dostawczym.

Promy z Włoch na Sycylię – dostępni przewoźnicy

Zdecydowana większość promów na Sycylię odpływa z Włoch. To właśnie z największych miast portowych po obu stronach Półwyspu Apenińskiego duże pojazdy ciężarowe i dostawcze mogą dostać się na tę największą włoską wyspę. Połączenia realizowane są do dwóch największych portów na Sycylii – Katanii oraz Palermo. To właśnie tam docierają promy na Sycylię przewoźników takich jak:

Grimaldi Lines – to firma, która realizuje połączenia promowe na całym basenie Morza Śródziemnego – od Hiszpanii, po Tunezję, Maroko, Grecję, Maltę, Sardynię oraz Sycylię. Należy ona do większej grupy Grimaldi, w ramach której działają także Finnlines i Minoan Lines. Warto również wspomnieć, że jest to jeden z najstarszych tego typu przewoźników. Początki Grimaldi sięgają bowiem XIV w.

Blue Ferries – to włoska spółka zajmująca się transportem morskim, w tym również transportem pojazdów ciężarowych i dostawczych. Przewoźnik oferuje również transport pomiędzy położonym na południu Włoch Villa San Giovanni do położonej na Sycylii miejscowości Mesyna ulokowanej niespełna o 100 kilometrów na północ od miejscowości Katania. Co więcej, na obecną chwilę flota Blue Ferries liczy 5 różnych jednostek, a rejsy na Sycylię odbywają się co godzinę, przez całą dobę, nawet przez 7 dni w tygodniu.

Tirrenia – to kolejna włoska firma oferująca przewozy morskie na trasie Neapol – Palermo (Sycylia). Co ciekawsze, firma ta działa już od 1936 r., realizując przeprawy promowe po Morzu Tyrreńskim, Śródziemnym oraz po północnym wybrzeżu Afryki. Obecnie od 2015 r. firma ta jest częścią większego Gruppo Armatoriale, które należy do Famiglia Onorato. Obecnie przewoźnik ma w swojej ofercie również promy do Tunezji.

Prom na Sycylię – dostępne trasy

Każdy z wymienionych powyżej przewoźników oferuje transport drogą morską na Sycylię z różnych miast na terenie Włoch, a nawet i Hiszpanii.

Grimaldi Lines

Firma Grimaldi Lines oferuje promy na Sycylię, w tym również dla dużych pojazdów ciężarowych i dostawczych. Promy tego przewoźnika wypływają z kilku dużych miast portowych, położonych na obydwu wybrzeżach Półwyspu Apenińskiego. Warto również wspomnieć, że promami Grimaldi Lines można dostać się na dwa różne krańce Sycylii. Przewoźnik realizuje połączenia pomiędzy stałym lądem do największych miast na Sycylii, w tym m.in. Katania oraz Palermo. Duże samochody mogą się do nich dostać z miast takich jak:

• Genova – połączenia Genua-Sycylia są realizowane raz dziennie, od poniedziałku do niedzieli. Przeprawa promem do Katanii trwa ok. 10 h, a do miejscowości Palermo ok. 23 h.

• Livorno – to popularna trasa, która realizowana jest przez przewoźnika raz dziennie, przez kilka dni w tygodniu. Dodatkowo w sezonie letnim operator uruchamia także promy z Livorno do Palermo.

• Salerno – rejsy na Sycylię z Salerno położonego 50 kilometrów na południe od Neapolu odbywają się raz dziennie, niemalże przez cały tydzień. Przeprawa do Katanii trwa ok. 13 h, a do miejscowości Palermo ok. 11 h.

• Caglari – prom do miejscowości Palermo (raz dziennie w niedziele). Przeprawa promem trwa ok. 12 h.

• Ravenna – promy na Sycylię rozpływają także ze wschodniego wybrzeża Włoch i miejscowości Ravenna. Promy dopływają do Katanii w ciągu ok. 18 h.

• Brindisi – w niektóre dni tygodnia promy na Sycylię wypływają także z miejscowości Brindisi, która leży 113 kilometrów na południe od Bari. Taka podróż promem trwa ok. 17 h.

• Neapol – promy na Sycylię wypływają również z Neapolu do miejscowości Palermo. Taka przeprawa promem trwa ok. 12 h.

Warto również dodać, że Grimaldi Lines umożliwia kierowcom dużych pojazdów przeprawy promowe z innych europejskich miast, w tym: Barcelony, Walencji, Malty.

Blue Ferries

Ten włoski przewoźnik oferuje codziennie szereg połączeń, które realizowane są z położonego na południu Półwyspu Apenińskiego miejscowości Villa San Giovanni. Rejsy do miejscowości Mesyna położonej na północy Sycylii trwają 50 minut i odbywają się co godzinę, przez całą dobę, od poniedziałku do niedzieli. Są to najkrótsze przeprawy promem z Włoch na Sycylię.

Tirrenia

Tirrenia to firma oferująca przewozy morskie z położonego na Półwyspie Apenińskim Neapolu do Palermo na Sycylii. Podróż pomiędzy portami trwa ok. 10,5 h w ciągu dnia oraz 9,5 h w ciągu nocy. Prom Tirrenia na Sycylię wypływa z portu w Neapolu każdego ranka, ale tylko raz dziennie.

  Pytanie o rezerwację*

   *Wystarczy wypełnić formularz i wysłać do nas niezobowiązujące pytanie o rezerwację. Natychmiast skontaktujemy się z Tobą, przekazując Ci wszystkie niezbędne informacje.

   Czasy przeprawy promem z Włoch na Sycylię

   Na Sycylię można dostać się dużym samochodem z kilkoma różnymi przewoźnikami. Najkrótsze przeprawy promowe (niespełna godzinę) oferuje firma Blue Ferries. Przeprawy z portu Villa San Giovanni do miejscowości Mesyna odbywają się co godzinę, 24 h na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Najdłuższe połączenia promowe z Włoch na Sycylię dla pojazdów ciężarowych i dostawczych oferuje firma Grimaldi Lines, która ma w swojej ofercie przeprawy promowe aż z 6 włoskich miast – zarówno do Palermo, jak i do portu w miejscowości Katania. Biorąc pod uwagę 9-cio godzinny czas pracy kierowcy samochodu ciężarowego, najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się promy na Sycylię z Villa San Giovanni, jakie realizuje Blue Ferries.

   Korzyści wynikające z wcześniejszej rezerwacji biletu na prom na Sycylie

   Połączenia promowe pomiędzy Włochami a Sycylią należą do niezwykle popularnych – zarówno w lecie, jak i poza sezonem wakacyjnym. Niewątpliwie jednak jedną z największych zalet kupowania biletów na prom przez Internet, jest możliwość zarezerwowania miejsca. Czasami, bywa bowiem tak, że w kasie w porcie okazuje się, że nie ma już biletów na dane połączenie. W przypadku promów, które kursują tylko raz w ciągu dnia, może to generować dodatkowe koszty, np. związane z akomodacją kierowcy samochodu ciężarowego. Nie wspominając o tym, że często na miejscu cena biletów na prom okazuje się znacznie wyższa, niż można się było tego spodziewać.

   Kolejnym z plusów jest to, że po dotarciu do portu pojazd może od razu odbyć embarkację, a kierowca nie musi tracić czasu na stanie w kolejkach po bilety. Co więcej, przy rezerwacji biletów na prom przez Internet często można liczyć na niższą cenę. Niektóre firmy, tak jak włoski Blue Ferries oferuje 5% zniżki. Niby to niedużo, aczkolwiek biorąc pod uwagę, że w przypadku niektórych pojazdów ciężarowych ceny za przejazd w dwie strony sięgają nawet 300 euro, kupując bilet online, można zaoszczędzić nawet ok. 15 euro.

   Dlaczego warto zarezerwować prom na Sycylię z JH-Ferry Polska?

   Firma JH FERRY POLSKA jest bezpośrednim przedstawicielem każdego armatora w Polsce. Bez względu na to czy potrzebujesz kupić bilety na przyczepy, ciężarówki z przyczepami czy transport ciężki, oferujemy najlepsze ceny, które są naszą kluczową przewagą nad konkurencją. Prawda jest taka, że nie ma przed nami żadnych tajemnic – zarezerwujemy Twój prom na Sycylię na każdej z podanych tras!

   Pomożemy Ci również sprawdzić techniczną wykonalność przejazdu oraz warunki wjazdu i wyjazdu z portu dla pojazdu ponadgabarytowego i ciężkiego transportu z niestandardową długością, ponadprzeciętną szerokością i wysokością, a także przekroczoną standardową wagą całkowitą.

   Jak mogę zarezerwować bilet na prom na Sycylię dla ciężarówek i vanów z JH-FERRY POLSKA?

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego o każdej porze – rezerwacje całodobowo, 365 dni w roku.

   Nasz personel jest do Twojej dyspozycji 24 godziny / 7 dni w tygodniu w przypadku rezerwacji i zapytań dotyczących przeprawy promowej na Majorkę, Minorkę, Ibizę i Formenterę.

   Zapytaj nas o niezobowiązującą ofertę na wybraną trasę lub o poradę w sprawie najszybszej i najbardziej ekonomicznej przeprawy promowej dla Twojego transportu.