+48 608 054 459 | sprzedaz@jh-ferry.pl
Warunki Transportu

Prom Malta Sycylia

dla ciężarówek i samochodów dostawczych

Prom na Maltę to bardzo popularny środek transportu na tę wyspę – zwłaszcza wśród pojazdów ciężarowych i dostawczych. Na wyspę można dostać się promami kilku przewoźników, które startują z wielu europejskich miast. Poza promami, które kursują raz dziennie, niektórzy przewoźnicy oferują przeprawy morskie na Maltę przez cały dzień, a także i w nocy. Wśród nich znajdują się także połączenia dla dużych pojazdów. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak dostać się na Maltę samochodem ciężarowym lub dostawczym!

Promy na Maltę – przewoźnicy

Kierowcy pojazdów ciężarowych i dostawczych na Maltę mogą dostać się z kilkoma różnymi przewoźnikami. Należą do nich m.in. linie:

 • Grimaldi Cargo – to przewoźnik, który zapewnia połączenia promowe po całym basenie Morza Śródziemnego – od Hiszpanii, po Grecję, Maltę, Włochy, a nawet i północne wybrzeże Afryki i państwa takie jak Tunezja, czy Maroko. Główną siedzibą przewoźnika jest Neapol i stanowi ona część większej grupy Grimaldi, w której skład wchodzą także Minoan Lines oraz Finnlines. Co ciekawsze, początki grupy Grimaldi sięgają już nawet XIV w., dzięki czemu, jest to jeden z najstarszych przewoźników tego typu na całym świecie.
 • Virtu Ferries – to firma pochodząca z Malty, która zajmuje się transportem morskim już od 1988 r. Oferuje ona przeprawy promowe dla pojazdów ciężarowych i dostawczych na Maltę z portów na Sycylii oraz kontynentalnej części Włoch. Firmie podlega także spółka Venezia Lines, która od 2003 

Promy z Włoch na Maltę – dostępne trasy

Duże samochody dostawcze oraz ciężarowe mogą dostać się na wyspę z kilku portów na terenie Włoch. Promy na Maltę wypływają m.in. z 

Grimaldi Group

Z przewoźnikiem Grimaldi Group duże pojazdy ciężarowe i samochody dostawcze mogą dostać się na Maltę z włoskich miejscowości takich jak:

 

 • Genova – promy na trasie Genova-Malta wyruszają raz dziennie przez kilka dni w tygodniu. Przeprawa promem na Maltę z tej położonej na północy Włoch miejscowości trwa ok. 7 h.
 • Livorno – połączenia promowe z włoskiego Livorno odbywają się raz dziennie przez 3 dni w tygodniu. Jest to jednak bardzo długa przeprawa – prom na Maltę płynie na tej trasie niemalże 2 dni.
 • Salerno – położona 50 km na południe od Neapolu miejscowość Salerno to popularne miejsce, z którego można dostać się na Maltę. Promy z Salermo na Maltę odpływają raz dziennie i trwają ok. 7 h.
 • Catania – na Maltę można dostać się również promem z Sycylii. Odpływa on z miejscowości Katania raz dziennie, kilka razy w tygodniu, a przeprawa promowa trwa ok. 8 h.
 • Ravenna – dużym samochodem dostawczym lub ciężarowym można dostać się na Maltę również z położonej na północno-wschodnim wybrzeżu Włoch Ravenny. Prom Ravenna-Malta rusza raz dziennie, a po drodze zatrzymuje się m.in. w porcie Katania na Sycylii.

Virty Ferries

Virtu Ferries to przewoźnik z Malty, który oferuje bardzo szybkie promy pasażerskie i samochodowe na Maltę. Promy na Maltę Virtu Ferries docierają już nawet w niespełna 2 h, czego dowodem jest prom na trasie Pozzallo – Malta. Na wyspę można dostać się również z innego położonego na Sycylii portu w Katanii, skąd promy Virtu Ferries docierają w nieco ponad 3 h. Co więcej, przewoźnik ten oferuje kilkanaście połączeń dziennie oraz w każdy dzień tygodnia. Co więcej, wybierając promy Virtu Ferries, zyskuje się szansę na to, by po rozładunku na Malcie tego samego dnia powrócić na Sycylię. Ponadto przewoźnik oferuje także codzienne połączenia z kontynentalną część Włoch, a dokładniej z miejscowością Villa San Giovanni, która leży na samym południu Półwyspu Apenińskiego. Taka przeprawa trwa ok. 50 minut.

Pytanie o rezerwację*

  *Wystarczy wypełnić formularz i wysłać do nas niezobowiązujące pytanie o rezerwację. Natychmiast skontaktujemy się z Tobą, przekazując Ci wszystkie niezbędne informacje.

  Prom z Włoch na Maltę – czasy przeprawy

  Prom na Maltę z Włoch wypływa z kilku różnych miejscowości na terenie całych Włoch. Najkrótsze połączenia promowe (ok. 2 h) oferuje firma Virtu Ferries (z miejscowości Pozzallo na Sycylii). Dłuższe przeprawy promowe na Maltę oferuje Grimaldi Group, która ma w swojej ofercie promy na Maltę aż z 5 włoskich miast.

  Poniżej znajdziesz aktualne rozkłady najpopularniejszych tras:

  Genua – Malta (Virtu Ferries)

  PONIEDZIAŁEK
  WTOREK
  ŚRODA
  CZWARTEK
  PIĄTEK
  SOBOTA
  NIEDZIELA

  GENUA

  Odejście

  20:30

  21:30

  20:00

  MALTA

  Przypłynięcie*

  04:00

  06:00

  05:00

  MALTA

  Odejście

  16:00

  12:00

  12:00

  GENUA

  Przypłynięcie

  13:00

  07:00

  07:00

  Catania – Malta (Grimaldi Lines)

  PONIEDZIAŁEK
  WTOREK
  ŚRODA
  CZWARTEK
  PIĄTEK
  SOBOTA
  NIEDZIELA

  CATANIA

  Odejście

  21:00

  21:00

  17:15

  MALTA

  Przypłynięcie

  04:00

  04:00

  00:30

  MALTA

  Odejście

  16:00

  12:00

  12:00

  CATANIA

  Przypłynięcie*

  01:00

  19:00

  19:00

  * Przyjazd następnego dnia

  Podane godziny odjazdu nie są wiążące, a jedynie informacyjne. Godziny odlotów mogą być zmieniane przez firmy spedycyjne bez podania przyczyny. Obowiązuje pierwotny harmonogram firmy spedycyjnej w momencie wysyłki.

  Chcesz uzyskać więcej informacji o możliwościach przekazu czy pozostałych rozkładach? Skontaktuj się z naszym biurem, klikając w ten link.

  Ile przepłynięć na dzień?

  Częstotliwość rejsów w większości zależy od popularności danej trasy. Najpopularniejszymi połączeniami w przypadku obu firm przewozów promowych są te między włoską Ankoną i greckim miastem Patras. . Port w Ankonie jest miejscem łatwo dostępnym z wszelkich zakątków Europy przez trasę A1 czy też A14 z Mediolanu, a także Bolonii. Poza tym jest on dobrze skomunikowany z Rzymem – stolicą Włoch. Nie trudno się dziwić, że jest to jeden z najważniejszych i najwygodniejszych portów dla kierowców ciężarowych.

  Następnie największą popularnością cieszą się najkrótsze przeprawy z Bari lub Brindisi. Są one jednocześnie najtańszą opcją w ofertach przewoźników promowych.

  Jakie są korzyści z wcześniejszej rezerwacji promu?

  Połączenia promowe pomiędzy Włochami a Sycylią są bardzo popularne – zarówno w lecie, jak i poza sezonem. Kupując bilet na prom z wyprzedzeniem, w bardzo wielu przypadkach można skorzystać z atrakcyjnych cen i promocji – w niektórych przypadkach nawet do 50%. Niektórzy przewoźnicy zapewniają również możliwość wymiany biletu za dopłatą do biletu, na który się nie zdarzy. W niektórych przypadkach możliwa jest również anulacja zakupionego wcześniej biletu. Zaletą kupowania biletów na prom przez Internet, jest również pewność, że miejsce na konkretnym promie nie przepadnie – co bardzo często zdarza się zwłaszcza w okresie sezonu letniego. Nie wspominając o tym, że często na miejscu cena biletów na prom okazuje się znacznie wyższa, niż można się było tego spodziewać. W dodatku po dotarciu do portu, w którym odbywa się embarkacja, nie trzeba będzie marnować czasu na stanie w kolejkach po bilety na prom.

  Dlaczego warto zarezerwować prom Malta Sycylia z JH-Ferry Polska?

  Firma JH FERRY POLSKA jest bezpośrednim przedstawicielem każdego armatora w Polsce. Bez względu na to czy potrzebujesz kupić bilety na przyczepy, ciężarówki z przyczepami czy transport ciężki, oferujemy najlepsze ceny, które są naszą kluczową przewagą nad konkurencją. Prawda jest taka, że nie ma przed nami żadnych tajemnic – zarezerwujemy Twój prom z Włoch na Maltę na każdej z podanych tras!

  Pomożemy Ci również sprawdzić techniczną wykonalność przejazdu oraz warunki wjazdu i wyjazdu z portu dla pojazdu ponadgabarytowego i ciężkiego transportu z niestandardową długością, ponadprzeciętną szerokością i wysokością, a także przekroczoną standardową wagą całkowitą.

  Jak mogę zarezerwować bilet na prom Włochy-Malta dla ciężarówek i vanów z JH-FERRY POLSKA?

  Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego o każdej porze – rezerwacje całodobowo, 365 dni w roku.

  Nasz personel jest do Twojej dyspozycji 24 godziny / 7 dni w tygodniu w przypadku rezerwacji i zapytań dotyczących przeprawy promowej na Majorkę, Minorkę, Ibizę i Formenterę.

  Zapytaj nas o niezobowiązującą ofertę na wybraną trasę lub o poradę w sprawie najszybszej i najbardziej ekonomicznej przeprawy promowej dla Twojego transportu.